Ön Kayıt Formu

Blog

BİZİM HİKAYEMİZ…

Türk toplumunun kendi kendine yaratmış olduğu bir dil öğrenme sorunu bulunmakta. Bu sorunu aslında en başında bizler oluşturduk. Özellikle ilkokul dönemlerinde İngilizce ile ilk tanıştığınız zamanı hatırlayın. Hani o dilinizin dönmediği kelimeye sınıfın gülmesi veya sistemin dil bilgisi kurulları üzerine kurulu olmasından dolayı ezberlenmesi gereken formüllerin bulunması… İşte tam da burada başladı hikaye.

Bizim hedefimiz bu algıları yıkmak üzerine oturmalı. Dil öğrenmek dediğimiz kavram o dili gerçekten konuşuyor olmanızdır. Bu hangi dil olursa olsun adım adım aşılması gereken bir süreçtir. Dil bilimcilerin son dönemlerdeki yeni öğrenme metotları üzerine İngilizce öğrenmek veya 2. Yabancı dil öğrenmek teknolojinin de getirileri ile çok daha kolaylaşmış durumda.

Bizler bu fırsatı size Ankara Dil Kasabası Yabancı Dil Kursunda yaşatmayı vaat ediyoruz. Nasıl İngilizce öğrenirim dediğiniz noktada yanınızda yer alıyor olacağız. Hatta farklı bir dil üzerine mi yoğunlaşmak istiyorsunuz? Merak etmeyin dil kursumuz uzman kadrosu ile kapılarını sonuna kadar size açmış durumda. Bizi ziyaret etmeniz hayatınızda yol haritanızı beraber belirlememiz için bir başlangıç olacaktır.

 

   

 

Öğrenmekten Korkma !

Kendi dilimizden başka yeni bir dil öğrenmek kimimiz için heyecan verici iken kimimiz için ise ürkütücü ve endişe verici bir durum olabilir. Ancak artık gerek öğrencilik yıllarında gerekse iş yaşamlarında kendilerini belirledikleri hedeflere ulaşmak için İngilizce öğrenmenin ve bilmenin ne kadar avantajlı olduğunu çok iyi bilmektedir. Okulda ya da bir kursta eğitim alsak dahi asıl işin öğrencide olduğunu hepimiz biliyoruz. Peki İngilizceyi öğrenmek için ne yapmalıyız?

Kendini inandır !

Her şeyden önce kendimizi bu işe inandırmalıyız. Ve bizi bu yoldan uzaklaştıran bahanelerden kurtulmalıyız. Motivasyon ve inanç her başarının altında yatan unsurlardır. Bazen bir konu hakkında bizden daha yetenekli olan kişilerle kendimizi kıyaslarız ve motivasyon düşüklüğü yaşarız. Ama bu noktada asla pes etmemeli ve motivasyonumuzu toplayıp tekrar tekrar denemeliyiz.

Cesur ol !!

Cesaret bu uzun süreçte en önemli ilkeniz olsun. Hata yapmaktan korkmayın. Öğrendiğimiz kelimeleri kullanmadığımız taktirde hiç bir işe yaramaz. Dil öğrenme ve o dili kullanma konusunda istekli ve korkusuz olmalıyız.

Yolda, evde, sokakta içinizden pratik yapın !

Öğreniyor olduğumuz dil ne ise o dilde düşünebilmemiz gerekiyor. Her insan ilk aşamada kendi anadiliyle düşünür ancak yeni bir dil öğrenmek istiyorsak kafanızın içinde o dile ait kelimelerle düşünmemiz gerekiyor.

Çalışma kartları hazırlayın !

Bazen defalarca gördüğümüz kelimeler bir anda aklımızdan uçup gidebiliyor. İlk etapta bu çok normaldir. Öğrendiğiniz her kelimeyi kartlara yazarak kendimize çalışma kartları oluşturabiliriz. Hem kendiniz hazırladığınız için hem de sürekli olarak kartlara baktığınız için gözümüz bir süre sonra alışıyor ve akılda daha kalıcı olmaya başlıyor.

Dil öğrenimine ara vermeyin !

Dil her zaman ilgi bekler. Onu kankanız olarak değil sevgiliniz olarak görün. Ona odaklanmalı ve ona karşı ilginizi bir şeyler yaparak göstermelisiniz. Aksi takdirde bir süre sonra sizden uzaklaşacaktır.

Sizin için hem en iyi bir İngilizce kursu bulmak hem de kendi çalışmalarınız ayrılmaz bir bütündür. İngilizceyi öğrenmek için öncelikle kendimize inanmalı ve kararlı bir şekilde çalışmalısınız. İngilizceyi tam anlamıyla öğrenmek ve hayatınızda benimsemek adına kaliteli İngilizce kursları ile ANKARA DİL KASABASI sizlerle..

 

  

 

Birden Fazla Yabancı Dil Öğrenmenin Avantajları..

           

 

  Birden fazla dil öğrenmek insana birçok katkı sağlar. Bir ortamda tanıştığınız Alman ile Almanca konuşabilmek mutluluk verici ve özgüven arttırıcı bir etken sağlayabilir. Rusya ve eski SSCB ülkeleri ile ticaret yapan bir şirket ile dış ticaret sorumlusu gibi pozisyonlarda iş görüşmesine gittiğinizi farz edin. Rusça’yı en azından orta seviyede biliyor olmak size büyük bir avantaj sağlayabilir. Dinlenilen bir İtalyanca şarkıyı anlayabilmek, izlenilen İspanyol yapımı bir filmi anlayabilmek gibi kişisel tatmin yaratacak durumlar da bulunmaktadır. Dolayısıyla birden fazla dil bilen insan için çok dilli olmanın faydaları saymakla bitmez.

Artık günümüz dünyasında İngilizce öğrenmek hem iş hayatı, hem akademik kariyer hem de diğer kültürlerle etkileşim gibi birçok konuda gereklilik haline geldi. İngilizce tüm dünyada kabul görüyor ve evrensel bir dil özelliği gösteriyor. Geçmiş yıllarda İngilizce bilmek oldukça önemliydi ve iş dünyasında, eğitimde, iletişimde, her türlü alanda İngilizce bilenle bilmeyen arasında büyük bir farklar ortaya çıkıyordu.

Fakat günümüzde hemen herkes İngilizce biliyor. İngilizce bilmek artık insanları farklı bir konuma yükseltmiyor ve İngilizce sıradan, bilinmesi gereken bir dil olarak görülüyor. Bu yüzden İkinci ve hatta üçüncü bir dil öğrenimi sizi birçok konuda ön plana çıkaracak ve kişisel gelişiminize katkı sağlayacaktır. 

Peki, yalnızca İngilizce öğrenme neden yeterli değil? İkinci yabancı dil öğreniminin önemi ile ilgili tüm detayları bu yazımızda bulabilirsiniz.

                               

 

 - Eğitim Hayatınızda Başarınıza Başarı Katar.

 Bir iş başvurusunda bir dil bilmek günümüzde zorunludur ancak ikiden fazla bilmek çok büyük bir avantajdır. Başka dilleri bilmek sizi diğer adaylardan ayırır ve şansınızı lehinize çevirir. Bu ek beceriyle, daha yüksek bir ücret bekleyebilirsiniz. Üniversiteden mezun olunduğunda birden fazla yabancı dil bilen öğrencilerin iş bulmaları ve kariyerlerini yükseltmeleri daha kolay olacaktır. Yurtdışında üniversite okumak isteyen öğrenciler için ise İngilizce’nin yanında bir yabancı dil daha bilmek birçok sıralamada üste çıkılmasını ve burs imkanlarından yararlanılmasını sağlayacaktır. Özellikle Türkiye’nin ticaret alanında yoğun ilişkileri olduğu ülkelerin bir dilini öğrenmeniz, bu ülkelerden Türkiye’de de hizmet veren şirketlere kabul şansınızı arttırır. Örnek olarak Almanya’yı verebiliriz. Siemens, Mercedes, Audi gibi şirketlerde Almanca bilmeden çalışmak mümkün değildir. Almanca bilmeniz bu gibi büyük şirketlere girme yolunda sizi ön plana çıkaran özellikleriniz arasında yer alacaktır. 

 -  Hafızanız Daha Güçlü Hale Gelir.

İskoçya Edinburgh Üniversitesi'nde yapılan araştırmaya göre iki dil konuşan bir beyin daha geç yaşlanıyor. Bilim insanlarına göre ikinci dil ile birlikte beyinde dikkat artışı yaşanıyor. Aynı zamanda bir dili öğrenmek sizi dünyayı farklı şekilde görmenizi sağlayacaktır. Yeni bir dil çalışırken dünyayla ilgili yeni bir vizyona sahip olursunuz.

 - Kendine Güvenin Artar.

 İş ortamında sosyal hayatınızda ve seyahatlerinizde bu dili kullanabilmeniz kendinize olan güveninizi ve öz saygınızı geliştirir. İster İngilizce, ister Almanca ya da İspanyolca olsun öğreneceğiniz her yabancı dil kendinize olan güveninizin artmasını, daha kararlı ve açık görüşlü bir birey olmanızı sağlar. Yurtdışında hiç bilmediğiniz bir ülkede yaşamak, eğitim almak ya da çalışmak için bulunurken öğrendiğiniz yabancı diller sayesinde insanlarla daha kolay iletişim kurabilir, anadillerini konuştuğunuz içinde olumlu geri bildirimler ve teşvikler alarak motivasyonunuz artar. 

 - Karar Vermenizi Hızlandırır.

Anadilde içinde bulunduğunuz duygusal tepkilerden ve önyargılardan uzaklaşır ve gerçeklere dayanan sistematik net kararlar alırsınız. Yabancı dil öğrenmenin en büyük avantajı beyni daha çok kullandığınız için algılarınız daha gelişmiş olur. Düşünme ve problem çözme gibi temel öğrenme becerilerini ortaya çıkartmış olmanızdır. Birden fazla dil konuşmak, birden fazla şekilde düşünebilme anlamına gelir. Chicago Üniversitesi'nde yapılan bir araştırmaya göre, karar verme yeteneği çok dilli insanlar için daha kolay bir süreç haline geliyor. Yabancı bir dil öğrenirken kurallar ve kelimelerin yanı sıra, bir dil öğrencisinin uygunluk ve saklı anlamlar için sıklıkla yargıladığı nüanslar ve bölgesel ifadeler vardır. Çok dillilerin karar vermedeki eminliklerinin sebebi pratik, pratik pratik!

 - Zihni Daha Dinç Tutar.

Bu konuda çeşitli çalışmalar yapılmış ve tutarlı sonuçlar alınmış. Dil öğrenmek beyninizin sağlığını korur. Tek dilli yetişkinlerde, demansın (bunama) ilk belirtilerinin yaş ortalaması 71.4'tür. İki veya daha fazla dil konuşan yetişkinlerde ise bu ortalama 75.5'tir. Çalışmada eğitim düzeyi, gelir düzeyi, cinsiyet ve fiziksel sağlık gibi faktörler dikkate alınmış, sonuçların tutarlı olduğu görülmüştür. 

 Yeni İnsanlarla Arkadaşlık Kurarsın.

Çalışma grubunuzda bir dil sınıfında yeni insanlarla tanışabilir veya seyahatleriniz sırasında öğrendiğiniz dilin konuşmacılarıyla tanışabilirsiniz. Başkaları tarafından ilham almak ve motive olmak için harika bir fırsat. Bir kültüre açılmak/farklı bir kültürü tanımak, başkalarının fikir ve davranışlarına karşı daha esnek olmamızı ve kıymet vermemizi sağlar. Sonuç olarak, çok dilli iseniz, farklı bakış açısıyla dünyayı görme ve bugünün küresel dünyasında iletişim kurma yeteneğine sahipsiniz.

               

    DİL KASABASI yabancı dil kursu; İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Flemenkçe, Rusça, Çince, Arapça,İsveççe, Danca, Japonca, Lehçe olmak üzere uzman kadrolarıyla birçok farklı dilde eğitim vermektedir. Üstelik ikinci yabancı dil öğrenimi almak isteyenler için de benzersiz bir kampanyamız bulunmaktadır. Kampanya ile ilgili detaylı bilgi için site üzerinden form doldurabilirsiniz.

En iyi İngilizce kursu aramalarınızda karşınıza çıkacak dil okulları arasında yer alan DİL KASABASI'nın ayrıcalıklarından siz de faydalanmak için bizimle ( 0312 419 99 42 ) hat üzerinden iletişime geçebilirsiniz.