Ön Kayıt Formu

Blog

BİZİM HİKAYEMİZ…

Türk toplumunun kendi kendine yaratmış olduğu bir dil öğrenme sorunu bulunmakta. Bu sorunu aslında en başında bizler oluşturduk. Özellikle ilkokul dönemlerinde İngilizce ile ilk tanıştığınız zamanı hatırlayın. Hani o dilinizin dönmediği kelimeye sınıfın gülmesi veya sistemin dil bilgisi kurulları üzerine kurulu olmasından dolayı ezberlenmesi gereken formüllerin bulunması… İşte tam da burada başladı hikaye.

Bizim hedefimiz bu algıları yıkmak üzerine oturmalı. Dil öğrenmek dediğimiz kavram o dili gerçekten konuşuyor olmanızdır. Bu hangi dil olursa olsun adım adım aşılması gereken bir süreçtir. Dil bilimcilerin son dönemlerdeki yeni öğrenme metotları üzerine İngilizce öğrenmek veya 2. Yabancı dil öğrenmek teknolojinin de getirileri ile çok daha kolaylaşmış durumda.

Bizler bu fırsatı size Ankara Dil Kasabası Yabancı Dil Kursunda yaşatmayı vaat ediyoruz. Nasıl İngilizce öğrenirim dediğiniz noktada yanınızda yer alıyor olacağız. Hatta farklı bir dil üzerine mi yoğunlaşmak istiyorsunuz? Merak etmeyin dil kursumuz uzman kadrosu ile kapılarını sonuna kadar size açmış durumda. Bizi ziyaret etmeniz hayatınızda yol haritanızı beraber belirlememiz için bir başlangıç olacaktır 

   

 

KENDİNİ İNANDIR!

Kendi dilimizden başka yeni bir dil öğrenmek kimimiz için heyecan verici iken kimimiz için ise ürkütücü ve endişe verici bir durum olabilir. Ancak artık gerek öğrencilik yıllarında gerekse iş yaşamlarında kendilerini belirledikleri hedeflere ulaşmak için İngilizce öğrenmenin ve bilmenin ne kadar avantajlı olduğunu çok iyi bilmektedir. Okulda ya da bir kursta eğitim alsak dahi asıl işin öğrencide olduğunu hepimiz biliyoruz. Peki İngilizceyi öğrenmek için ne yapmalıyız?

Kendini inandır !

Her şeyden önce kendimizi bu işe inandırmalıyız. Ve bizi bu yoldan uzaklaştıran bahanelerden kurtulmalıyız. Motivasyon ve inanç her başarının altında yatan unsurlardır. Bazen bir konu hakkında bizden daha yetenekli olan kişilerle kendimizi kıyaslarız ve motivasyon düşüklüğü yaşarız. Ama bu noktada asla pes etmemeli ve motivasyonumuzu toplayıp tekrar tekrar denemeliyiz.

Cesur ol !!

Cesaret bu uzun süreçte en önemli ilkeniz olsun. Hata yapmaktan korkmayın. Öğrendiğimiz kelimeleri kullanmadığımız taktirde hiç bir işe yaramaz. Dil öğrenme ve o dili kullanma konusunda istekli ve korkusuz olmalıyız.

Yolda, evde, sokakta içinizden pratik yapın !

Öğreniyor olduğumuz dil ne ise o dilde düşünebilmemiz gerekiyor. Her insan ilk aşamada kendi anadiliyle düşünür ancak yeni bir dil öğrenmek istiyorsak kafanızın içinde o dile ait kelimelerle düşünmemiz gerekiyor.

Çalışma kartları hazırlayın !

Bazen defalarca gördüğümüz kelimeler bir anda aklımızdan uçup gidebiliyor. İlk etapta bu çok normaldir. Öğrendiğiniz her kelimeyi kartlara yazarak kendimize çalışma kartları oluşturabiliriz. Hem kendiniz hazırladığınız için hem de sürekli olarak kartlara baktığınız için gözümüz bir süre sonra alışıyor ve akılda daha kalıcı olmaya başlıyor.

Dil öğrenimine ara vermeyin !

Dil her zaman ilgi bekler. Onu kankanız olarak değil sevgiliniz olarak görün. Ona odaklanmalı ve ona karşı ilginizi bir şeyler yaparak göstermelisiniz. Aksi takdirde bir süre sonra sizden uzaklaşacaktır.

Sizin için hem en iyi bir İngilizce kursu bulmak hem de kendi çalışmalarınız ayrılmaz bir bütündür. İngilizceyi öğrenmek için öncelikle kendimize inanmalı ve kararlı bir şekilde çalışmalısınız. İngilizceyi tam anlamıyla öğrenmek ve hayatınızda benimsemek adına kaliteli İngilizce kursları ile ANKARA DİL KASABASI sizlerle..